Skontaktuj się z nami:
+48 696 057 152

Warsztaty w ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak

Szkoła Nauki Jazdy Jola bierze udział w projekcie Bezpieczny Dolnoślązak. W ramach niego instruktor naszego Ośrodka, Pan Tomasz Bielecki wraz z egzaminatorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Panem Marcinem Maciuszkiem,  poprowadził zajęcia dla gimnazjalistów o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Odbyły się one w lądeckim Gimnazjum Publicznym  im. Gen. Stanisława Maczka.

W trakcie spotkania z uczniami zostały poruszone ważne kwestie dotyczące codziennego korzystania z dróg publicznych, które dotyczyły zarówno pieszych jak i rowerzystów. Dodatkowo zobrazowano jakim problemem i zagrożeniem może być nietrzeźwy  pieszy. Zaprezentowano zasady, których należy przestrzegać podczas poruszania się po zmroku po drodze. By wzmocnić świadomość zagrożenia, które można spowodować będąc pod wpływem środków odurzających i  zobrazować to, jak działa nasz zmysł wzroku prowadzący dali uczniom NARKOGOGLE oraz ALKOGOGLE. Dzięki temu młodzież mogła przekonać się w jaki sposób upośledzony jest zmysł wzroku, gdy człowiek jest pod wpływem alkoholu, bądź narkotyków.

Prelekcję urozmaicono prezentacją profilaktycznych filmików video, które powstały w ramach konkursu MŁODOŚĆ NA DRODZE. Młodzież zadawała wiele pytań i aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe ufundowane przez Szkołę Jazdy JOLA oraz Burmistrza Lądka-Zdroju, Pana Romana Kaczmarczyka.

warsztaty-jola-1 warsztaty-jola-2 warsztaty-jola-3 warsztaty-jola-8 warsztaty-jola-7 warsztaty-jola-5 warsztaty-jola-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *